Deze website gebruikt cookies.

Agenda Naar Inhoud

Winterweekend 10-12/01/25 GR West-Vlaanderen: VOLZET.

vrijdag 10 januari 2025 -
zondag 12 januari 2025

We genieten van de talrijke grote parken en prachtige architectuur in 't Stad en van de weidse natuur in Boechout en het Fort van Borsbeek.

  • Route Stad-GR Antwerpen Rondom
  • Van Antwerpen
  • Naar Antwerpen
  • Aantal km Twee luswandelingen van 26 km (zaterdag) en 17 km (zondag).
  • Tochtleiding Sonja Vandenberghe: sonja.vandenberghe@groteroutepaden.be
    en Koen Demunster.
  • Prijs Kostprijs voor een verblijf van vrijdag t.e.m. zondag: € 120 voor GR-leden en € 130 voor niet-leden. In deze prijs zijn inbegrepen: 2 overnachtingen, 2 ontbijten, 2 lunchpakketten en 2 avondmalen.
  • Inschrijven Inschrijven kan tot 28 december: KLIK HIER OM IN TE SCHRIJVEN
  • Extra info Wie Antwerpen zegt, denkt ook aan Elixir d’ Anvers. Op vrijdagnamiddag bezoeken we om 14 uur deze likeurstokerij. Op het inschrijvingsformulier kan je aangeven of je hiervoor interesse hebt. Het bezoek kost € 10 per persoon. Deze betaling wordt ter plaatse geregeld.
    We werken deze keer geen carpoolsysteem uit. Het logement ligt in een LEZ-zone en in de omgeving is er betalend parkeren. Daarom wordt aangeraden om met de trein te komen, zeker omdat het station Antwerpen-Berchem op slechts 1,3 km van het Scoutshuis ligt.

Meer info

We verblijven in Het Scoutshuis, gelegen op 1,3 km van station Antwerpen-Berchem, en vlakbij de architecturaal prachtige wijk Zuren-borg. Op zaterdag is onze verblijfsplaats het vertrekpunt van de GR wandeling Antwerpen Rondom. Een 26 km lange lus die ons langs Park Rivierenhof en park Spoor Noord naar het Eilandje met het MAS leidt. Ter hoogte van Het Steen nemen we de overzet en vanop Linkeroever hebben we prachtig zicht op de skyline van Antwerpen met zijn Onze-Lieve-Vrouwekathedraal en de Boekentoren. Via de voetgangerstunnel met zijn authentieke houten roltrappen, een echt historisch pareltje, wandelen we weer ’t Stad in en komen via de Vrijdagmarkt en het St.-Andrieskwartier op ’t Zuid. Via de Tentoonstellingswijk, het Nachtengalenpark, het Brilschanspark en Wolvenberg (het enige natuurgebied in de binnenstad) komen we in Zurenborg om via de indrukwekkende Cogels-Osylei naar ons verblijf terug te keren. Op zondag nemen we 7 minuutjes de trein naar Boechout. Zo komen we in de groene, landelijke omgeving van Antwerpen voor een wandeling van 17 km. Via het jonge Biesbesbos, de Molenbeekvallei, het overstromingsgebied langs de meanderende Koude Beek, en het prachtige ven in het Nosegoed, komen we bij het Fort van Borsbeek. Fort 3 werd tussen 1860 en 1864 gebouwd als eerste fort van de Brialmontomwalling. We verkennen het fort langs paadjes die ons omhoog leiden met een mooi uitzicht over de fortgracht en de daar rond liggende bosrijke natuur. Door de nabijheid van de luchthaven van Deurne vind je hier geen hoge bomen. In de verte zien we Antwerpen liggen. We vervolgen onze wandeling via het Park Savelkoul, het Bessemgebied en  het landschapspark Frijt-hout. Op het einde van de wandeling komen we langs Villa Les Clématites waar ooit het Sfinksfestival ontstond.

  • Wanneer Vrijdag 10 januari 2025 -
    zondag 12 januari 2025
  • Organisatie GR West-Vlaanderen
  • Gaat door in Antwerpen